منشور اکو تور

منشور گروه طبیعت گردی اکوتور

قوانین عمومی:
 گروه طبیعت گردی اکو تور زیر نظر سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و مسلما تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و در کلیه این سفرها این قوانین لازم الاجراست:

مصرف مواد مخدر و شروبات الکلی در کلیه ی سفرهای اکوتور ممنوع می باشد و با فرد خاظی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رعایت شئونات اسلامی و پوشش اسلامی علی الخصوص برای بانوان مورد تاکید است.

همراه داشتن هرگونه حیوان حتی اهلی در تور ممنوع می باشد.

رعایت اصول اخلاقی و قوانین اسلامی در کلیه ی تورها الزامی می باشد و مسئولیت عدم اجرای آن و هرگونه برخورد احتمالی با خود فرد میباشد.

قوانین اخلاقی :

گروه طبیعتگردی اکوتور نام خود را از واژه ی اکوتوریسم وام گرفته است. اکوتوریسم در اصطلاح جهانی سفری ست مسئولانه به جاذبه های طبیعی با هدف حفظ محیط زیست و ارتقای سطح زندگی مردم بومی. این رفتار مسئولانه در گرو نکات ذیل می باشد:

برای جلوگری از آسیب به طبیعت حتی المقدور از همسفران خود خواستاریم استفاده از ظروف پلاستیکی را به حداقل ممکن برسانند.

زباله های خود را در طبیعت رها نکنیم و طبیعت را پاکیزه تر زمانی که به آن قدم نهاده ایم؛ ترک کنیم.

از آسیب زدن به حیوانات و برهم زدن آرامش آنها جدا خودداری نماییم.

برای احترام به مردم بومی به فرهنگ و سنت، زبان ، عقاید و باورها ، آداب و رسوم ، گویش ،لباس و…. احترام میگذاریم.

به اماکن مقدس و باورهای مذهبی و سنتی مردم منطقه بی احترامی نمیکنیم.

از دادن انعام به مردم بومی خوددداری کنید.

سعی کنیم در محیط های روستایی و عشایری پوشش مناسبی داشته باشیم.

همچنین خواهشمندیم در راستای اجرای نکات زیر با ما همکاری کنید :

در طول سفر هرگونه بحث سیاسی – مذهبی و عقیدتی  و هرگونه تبلیغات فعایت های اقتصادی – سیاسی – شرکت ها و….ممنوع می باشد.

هرگونه عکس برداری و فیلمبرداری در اماکن بسته نظیر داخل وسیله نقلیه و هتل ممنوع می باشد.

در صورت داشتن بیماری خاص ، رژیم خاص غذایی و مصرف داروی خاص و نیاز به مراقبت خاص خواهسمند است هنگام ثبت نام آژانس را در جریان قرار دهید تا به اطلاع سرپرست تور برسد.

اجرای به موقع گشت ها طبق زمانبندی اعلام شده حق مسلم تمام همسفران ماست که فقط در صورت همکاری شما عزیزان و وقت شناسی شما امکان پذیر است لذا خواهشمند است در این خصوص حمایت لازم را از ما به عمل آورید. در صورت تاخیر شما گروه با صلاح دید سرپرست تور می تواند گشت برنامه ریزی شده را شروع کند و این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال حذف شما از گشت و یا هزینه های احتمالی شما در خصوص پیوستن به گروه ندارد.

لازمه ی سفر گروهی توانایی کار گروهی و قبول شرایط حاکم بر گروه است. لذا تقاضا داریم به علایق و سلایق و باورهای متفاوت افراد گروه و کادر اجرایی احترام بگذاریم تا اوقات خوشی را در کنار هم سپری کنیم.

تلاش ما همواره حفظ امنیت و سلامت همسفرانمان می باشد با این حال گروه اکو تور هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدام انفرادی افراد خارج از گروه و بی توجه به توصیه های لیدر و تکروی، و به طور کل هر اقدامی که توسط شخص گردشگر بدون هماهنگی و خارج از گروه صورت گیرد، ندارد.لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان گروه را ترک نکنید.

برخی تورهای طبیعت گردی نیاز به توانایی جسمی خاصی دارند که این امرقبل از ثبت نام به مسافران اعلام میگردد.

شرکت تمام افراد زیر 18 سال فقط با رضایت کتبی والدین آنها میسر می باشد و شرکت افراد بالای 18 سال بلامانع است.

مسئولیت حفظ وسایل شخصی و قیمتی مسافران به عهده ی خودشان است لذا در صورت مفقودی هیچ مسئولیتی متوجه این شرکت و کادر اجرایی آن نمی باشد.

 

شرایط اقامت:

در تورهای گروهی نحوه  استقرار افراد در هتل و اقامتگاه محلی و اختصاص اتاق یک،دو ، سه و … نفره به افراد با توجه به تعداد نفرات تور، ترکیب افراد، و ظرفیت اقامتگاه می باشد.در سفرهای گروهی این شرکت هیچ تعهدی در قبال اختصاص اتاق خاص به همسفران حتی زوجین ندارد با این حال پرسنل ما همواره تلاش خود را برای حداکثر مساعدت با شما عزیزان به کار میگیرند.

به دلیل کمبود امکانات گردشگری در برخی نقاط کشورمان  ناگزیر به استفاده از هتل ها و اقامتگاه های بومی با سطح کیفیت پایین می باشم که این موضوع هنگام ثبت نام به اطلاع شما می رسد. از طبیعت گردان عزیز انتظار میرود تا با درک این محدودیت ها ما را در اجرای بهتر سفرهای طبیعتگردی یاری کنند.

 

شرایط حمل و نقل:

وسایل نقلیه این شرکت با توجه به تعداد شرکت کنندگان و شرایط جاده ای حمل و نقل متفاوت است که اطلاع رسانی آن در توضیحات تور انجام می شود.

در سفرهای زمینی هیچ شماره صندلی به افراد اختصاص نمی یابد و  در خصوص چیدمان صندلی صلاح دید لیدر در ارجحیت است.

به دلیل محدودیت فضا در وسایل نقلیه خواهشمند است از یک چمدان یا ساک با حداکثر وزن 20کیلوگرم و در ابعاد متوسط و متعارف استفاده نمایید.

جهت حفظ حقوق و آرامش دیگران خواهشند است وسایل ضروری در طول مسیر را در یک ساک کوچک با خود به داخل کابین وسیله نقلیه انتقال داده و سایر وسایل و ساک اصلی خود را در جعبه وسیله ی نقلیه قراردهید.

 

برنامه سفر :

همکاران ما یک روز قبل از سفر کلیه شرایط جوی و بومی ، وسایل مورد نیاز ، زمان و مکان حرکت را با مسافران عزیز هماهنگ میکنند.

گشت های مربوطه در قرارداد مسافران عزیز ذکر می شود با این حال در سفر امکان بروز شرایط خاص (تغییرات ناگهانی آب و هوا،دستور پلیس راه و….) و حوادث خاص (ترافیک جاده ای، نقص فنی وسیله نقلیه و…) وجود دارد که سبب کنسلی یا تغییر زمان سفر و برنامه گشت ها می شود. تلاش تیم اجرایی ما بر این است که این نواقص و مشکلات را در اسرع زمان حل کنند و شکیبایی شما ما را در اتخاذ بهترین تصمیم یاری میکند.

در صورت به حد نصاب نرسیدن طرفیت تور و یا کنسل شدن تور تحت شرایط خاص این موضوع در سریع ترین زمان ممکن به اطلاع مسافران عزیز می رسد.

چنانچه شما به نمایندگی از چند نفر اقدام به رزرو تور نموده اید، شما نماینده ی دو جانبه ی ما و آنها هستید و انتقال اطلاعات و جزئیات سفر به
آنها توسط شما صورت میگیرد و چنانچه در این زمینه قصوری صورت گیرد مسئولیت آن متوجه شخص ثبت نام کننده می باشد.

 

هزینه های اضافی گشت های خارج از برنامه به عهده ی مسافران عزیز می باشد که در تور نسبت به پرداخت آن باید اقدام شود.

شرایط ثبت نام:

در صورتی که قصد پرداخت تمام وجه تور را دارید می توانید به صورت آنلاین از طریق لینک های مربوطه اقدام به خرید کنید و بلافاصله با آژانس تماس بگیرید تا اطلاعات شما توسط پرسنل ما تکمیل شود و در صورتی که تمایل به پرداخت مبلغ بیعانه برای تور را دارید میتوانید با واریز 50 درصد مبلغ کل به صورت کارت به کارت با حضوری اقدام به رزرو تور نمایید و الباقی مبلغ می بایست تا 5 روز مانده به تور تسویه کامل گردد.

درصورت عدم واریز وجه و ندادن اطلاعات تکمیلی سفر ثبت نام شما قطعی نمی باشد.

لطفا قبل از ثبت نام شرایط و ضوابط تور را به دقت مطالعه فرمایید.

شرایط کنسلی تور:

جریمه کنسلی تور توسط مسافر در مقاطع مختلف متفاوت است که در جدول ذیل امده است:

زمان ابطال گشت های عادی توسط مسافر درصد جریمه از کل مبلغ ملاحضات زمان ابطال گشت نوروزی توسط مسافر درصد جریمه از کل مبلغ
از زمان ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5% در صورتی که گشت هوائی باشد جریمه ابطال بلیط هواپیما دریافت خواهد شد از 29 تا 25 روز قبل از سفر 30%
از 29 تا 15 روز قبل از سفر 10% در صورت چارتر بودن محل اقامت ، بلیط هواپیما و یا قطار جرایم ابطالی با ارائه مدرک بر اساس مقررات مربوطه اخذ خواهد شد از 24 تا 20 روز قبل از سفر 35%
از 15 روز تا 7 روز قبل از سفر 20% از 20 روز تا 10 روز قبل از سفر 40%
از 7 روز تا 3 روز کاری قبل از سفر 25% از 10 روز تا 5 روز قبل از سفر

 

 

45%
از 3 روز تا یک روز کاری قبل از سفر 50% جریمه ابطال گشت های یک روزه در تمام مقاطع ابطالی شامل 70% مبلغ کل تور می باشد 5 روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور در تور 50% بعلاوه جریمه ابطال بلیط در تورهای هوایی
از 24 ساعت تا 12 ساعت قبل از سفر 70%
12 ساعت و در صورت عدم حضور مسافر 90%
     

ماده 15 قانون میراث فرهنگی و گردشگری  گشت های نوروزی شامل گشت هایی می باشد که در فاصله زمانی 28 اسفند لغایت 15 فروردین سال بعد برگزار می گردد.