کویر ریگ جن مثلث برمودای ایران!

کویر ریگ جن

سفر ماجراجویانه نوع خاصی از گردشگری است که علاقه مندان زیادی دارد. گردشگران ماجراجو با هدف کشف مناطق بکر و دست نیافتنی به این مناطق سفر میکنند تا روح سرکش خود را آرام بخشند. این بار از ریگ جن برایتان میگوییم شاید اگر شما هم به ماجراجویی علاقه داشته باشید مقصد بعدی تان کویر ریگ جن باشد.اگر در تور کویر مصر شرکت کرده باشید با نام ریگ جن غریبه نیستید!

ریگ جن منطقه ایست کویر در غرب ایران که مردم محلی بر این باورند که این منطقه در تسخیر جن و ارواح است و انها بر اینجا حکومت میکنند.چیزی که این کویر را ترسناک میکند این است که در ان هیچ نشانی از آب و چاه و قنات نیست! تپه های ماسه ای آن توسط باد جا به جا می شوند در برخی نقاط شیب آن به حدی تند است که با وسیله ی نقلیه به هیچ وجه نمی توان در آن تردد کرد.

در گذشته هر کس به این منطقه وارد شده است دیگر برنگشته است از همین رو آن را مثلث برمودای ایران می خوانند. علت مرگ بیشتر آنها فرو رفتن در گل و لای این منطقه بوده است که خارج شدن از آن غیر ممکن است.صدای برخورد شنها در باد آوایی همچون صحبت کردن ایجاد میکند و عقیده ی مردم محلی بر آن است که این صدای صحبت کردن اجنه است.

اگر دلتان هیجان می خواهد برای سفر به کویر حتما غذا و آب حداقل برای 20 روز همراهتان باشد چون هر لحظه امکان دارد مسیر را گم کنید. همچنین حتما یک نقشه و قطب نما همراهتان باشد.در صورت امکان حتما همراه فردی که به منطقه آشنایی دارد به ریگ جن سفر کنید، قسمت جنوبی کویر ریگ جن باتلاقی است و عبور از ان با وسایل نقلیه ممکن نیست پس راهتان را به سمت شمال کویر ادامه دهید.بهتر است برای سفر از خودروهای جیپ سبک استفاده کنید که در گل فرو نرود.

در چند سال اخیر سفر محققان برای پرده برداری از راز کویر ریگ جن به این منطقه بیشتر شده است. همه ی آنها دلایل علمی زیادی برای پدیده های زیست بومی کویر مطرح کرده اند و وجود اجنه و ارواح را انکار میکنند. هرچند افسانه های زیادی در خصوص این منطقه وجود دارد اما از نظر محققان همه ی آنها تحت شرایط بومی به وجود آمده

در این کویر نیز همچون باقی کویر ها می توانید شب به آسمان پاک و پر ستاره اش خیره شوید و لذت ببرید.