معرفی کویر های ایران

دکتر گابریل جمله ی معروفی دارد: هر کس یکبار به کویر سفر کند افسون آن تا پایان عمر رهایش نمیکند! دکتر گابریل جغرافیدان بزرگ است که معروف ترین اثر او کتابی تحت عنوان ” عبور از صحرای ایران” است.

تقریبا یک چهارم خاک ایران را کویر و بیابان ها تشکیل داده اند از همین رو آب و هوای ایران گرم و خشک است.هر کویری در ایران ویژگی های خاص خود را دارد شما با انتخاب تور کویر دلخواه خود می توانید در سفرهای گردشگری آژانس مهراندیشان شرکت نمایید:

کویر مصر

کویر مصر

کویر مصر:

کویر مصر پرطرفدارترین کویر ایران است! در نزدیکی جندق اصفهان قرار گرفته است و شخصی به نام یوسف با کندن چاه و قنات سبب آبادی این منطقه گردیده است و زندگی روستایی را در کویر رونق داده است مردم به احترام او و با استنباط از داستان یوسف پیامبر در مصر نام این روستا را مصر گذاشته اند.کویر مصر رمل های شنی بسیاری دارد که از مهم ترین جاذبه های گردشگری اش محسوب می شود و زیبایی شگف انگیزی به این کویر بخشیده است. قیمت تور کویر مصر با توجه به کیفیت خدمات و اقامتگاه های منطقه متفاوت است.

کویر مرنجاب:

مرنجاب در محدوده استان اصفهان و کاشان است و در فاصله 300 کیلومتری از تهران قرار دارد که همین فاصله کم کویر مرنجاب را به گردشگرپذیرترین کویر ایران مبدل کرده است. بیشتر سفرهای کویر مرنجاب به صورت تورهای آفرود کویر است. تپه های شنی پی در پی و آسمان پر ستاره ی کویر از جذابیت های سفر به کویر مرنجاب است. غالبا تور کویر مرنجاب به صورت تور 1 روزه کویر برگزار می شود. نام مرنجاب از سه بخش (مرد + رنج+ آب) تشکیل شده است که وجه تسمیه آن سختی رسیدن به آب شیرین در این منطقه بوده است.

کمپ کویری متین آباد:

کمپ کویری متین آباد اولین کمپ کویری ایران است که این کویر نیز در نزدیکی کاشان قرار گرفته است. اگر برای بار اول است که به کویر سفر میکنید و تجربه چندانی در این زمینه ندارید پیشنهاد ما به شما کمپ کویری متین آباد است چرا که امکانات اقامتی و رفاهی به خوبی در این کمپ در اختیار گردشگران قرار گرفته است.

بیابان لوت:

در بیابان لوت که معروف ترین بخش کویری ایران است کلوت هایی پدید امده است. کلوت ها سرزمین های بی آب و علف و فاقد هرگونه پوشش گیاهی و جانوری هستند و به دلیل تابیدن عمود آفتاب و دمای بالای هوا حتی باکتری ها قادر به زندگی در این محیط نیستند. کلوت ها توسط باد در کویر و جابه جایی ذرات خاک پدید امده اند که دیدن انها خالی از لطف نیست.

کویر ریگ زرین:

در شمال شهرستان بافق یزد کویر مغستان یا همان کویر ریگ زرین خودنمایی میکند. بیشتر گردشگران علاقه مند به یزد به تماشای این کویر و شب مانی در این کویر نیز میپردازند. در قسمت جنوبی این کویر گنبدهای نمکی زیبایی وجود دارد.

 

شما جزو کدام دسته از گردشگران هستید و هدفتان از سفر به کویر چیست؟ عکاس هستید یا نقاش؟ شاید هم منجم؟ یا شاید هم فقط یک گردشگر علاقه مند به تور کویر گردی باشید مهم نیست جزو کدام دسته باشید ولی با مطالعه ی این مطلب میتوانید تصمیم بگیرید کدام کویر برای شما مناسب تر است همچنین می توانید برای سفر به کویر از برنامه ریزی آژانس های مسافرتی در زمینه تور کویر کمک بگیرید و با تورهای کویر همراه شوید.