طبیعت گردی و فواید آن

امروزه با شکل گیری جوامع شهری انسان در جامعه ای به سر میبرد که آلودگی هوا ، آلودگی صوتی و شلوغی عنصر جدا نشدنی آن است. زندگی در جوامع شهری با هیاهو و دغدغه های زیادی همراه است به گونه ای که بیشتر زمان زندگی را به کار و فعالیت های در آمد زا اختصاص میدهیم. اما در این بین با پیشرفت صنعت گردشگری سفر به طبیعت و تورهای طبیعت گردی به اوج خود رسیده است و خواهان زیادی دارد. آیا تابحال از خود پرسیده اید فواید تور طبیعت گردی چیست و به مزیت آن نسبت به سایر انواع سفر فکر کرده اید؟چرا گردشگران طبیعت گرد حتی در پر مشغله ترین هفته ها نیز با تورهای یک روزه گردشگری همراه  می شوند و یک روز را به دور از هیاهوی شهر در طبیعت میگذرانند؟

آژانس مهراندیشان به صورت تخصصی اقدام به برنامه ریزی و برگزاری سفرهای طبیعت گردی می نماید وقت آن شده است تا به صورت تخصصی به این پرسش ها پاسخ دهیم.پس از مطالعه ی این مقاله شما با مطالعه ی بخش مجله گردشگری میتوانید با جاذبه های گردشگری ایران بیشتر آشنا شوید و برای سفر به آن ها برنامه ریزی کنید یا از سفرهای آژانس های مسافرتی استفاده نمایید:

 

 

طبیعت سرشار از انرژی مثبت است و تمرکز را بالا می برد:

زندگی انسان در فضای شهری در مجاورت فناوری ذهن را خسته و تمرکز را کاهش میدهد. انرژی شما در طول هفته کاری تحلیل می رود و آخر هفته توجه و دقت کافی برای انجام کارها را ندارید. جمعه را در خانه می مانید تا استراحت کنید با این حال از فناوری؛ تکنولوژی و سر و صدا رها نمی شوید. پیشنهاد میکنیم آخر هر هفته در سایت آژانس های مسافرتی جستجو کنید و تور گردشگری مناسب خود را انتخاب کنید و از خانه بیرون بزنید.ایران سرزمینی است چهار فصل و در هر فصل آن میتوانید طبیعت مورد علاقه ی خود را برای سفر پیدا کنید. از تور کویرگردی گرفته تا تور شمال و سفر به نقاط سرسبز از تور یزد گرفته که تاریخ ایران را شمال می شود تا تور سرعین و سفر به طبیعت و آب و هوای بی نظیر آن.

 

طبیعت قلمرو هنرمندان است و ذهن را آزاد میکند:

طبیعت قوه ی تخیل شما را افزایش میدهد، ذهنتان را باز میکند و خلاقیت را در شما بالا میبرد. از همین رو بسیاری از عکاسان برای سوژه ی عکاسی خود زمانی را برای سفرهای طبیعت گردی اختصاص میدهند. نقاشان نیز دامان زیبای طبیعت را برای بالا بردن آرامش و بازدهی کار و گاهی برای سوژه های نقاشی انتخاب میکنند.هر زمان ذهنتان برای انجام کاری به بن بست رسید طبیعت میتواند کمک زیادی در این زمینه به شما کند.

 

طبیعت شما را با جهان دیگری پیوند می دهد:

در سفر شما با فرهنگ های بومی مختلف مواجه می شوید و همین باعث پیوند فرهنگ ها می شود. در طبیعت گردی علی الخصوص به صورت سفرهای گروهی شما با هم نوعان خود همراه می شوید به یکدیگر کمک میکنید و با هم احساس همدلی دارید که این همدلی از نظر بسیاری از کارشناسان علوم اجتماعی روح آدمی را آرام میکند و حس رضایت از خود در فرد به اوج میرسد.این احساسی است که در طبیعت غلیان میکند و تمام این ها را مدیون طبیعت و آرامش آن هستیم.

در طبیعت ورزش کنید ؛ دوپینگ کنید:

زمانی که شما در طبیعت قرار میگیرید ذهن شما انرژی مثبت زیادی دریافت میکند ماشبه حالتی که ورزش کردن به شما میدهد اما اگر این دو عنصر انرژی زا یعنی ورزش و طبیعت را با هم ترکیب کنید دوپینگ میکنید! انرژی در شما دو چندان می شود ، ذهنتان آزاد می شود و قدرت توجه و تعقل در شما بالا می رود. شاید با این دوپینگ هفته ی کاری پیش رو را راحت تر سپری کنید.

 

طبیعت و اکسیژن:

اگر در ابرشهرها زندگی میکنید و در معرض آلودگی هوا قرار دارید حتما زمانی را برای گذراندن در طبیعت صرف کنید. طبیعت نجاتتان میدهد. ریه هایتان را از هوای تازه پر کنید و شادابی را در طبیعت تجربه کنید. بی شک دل کند از این آب و هوای خوب برایتان سخت خواهد بود.

 

طبیعت قرص ضد افسردگی:

برای کسانی که افسردگی دارند و زندگی برای آنها جاذبه ای ندارد، قدرت طبیعت این پزشک قهار نادیده نگیرید!از نظر محققان گشت و گذار در طبیعت حتی پیاده روی در پارک سبب ترشح هورمون ضد افسردگی می شود.در طبیعت رها شوید و با گیاهان درد دل کنید آنها حرفای شما را می شنوند و به شما انرژی خوب بازمیگردانند.اگر برایتان مقدور است با دوستانتان همراه شوید اما اگر نشد مهم نیست خودتان در جهان طبیعی قدم بگذارید و طبیعت را زندگی کنید.

همچنین میتوانید برای سفر دسته جمعی از تورهای چند روزه آژانس مهراندیشان استفاده کنید.

طبیعت رازی برای فراموشی:

اگر در زندگی ناملایمات زیادی را تجربه کرده اید پزشک برای شما مدتی زندگی در طبیعت را تجویز میکند. در ایران اغلب سفر گردشگری به شمال را پیشنهاد میکنند چرا که آب و هوای خوب و طبیعت سبز شمال آرامش را به فرد بازمیگرداند به شما کمک میکند تا ذهنتان از اتفاقات ناخوشایند دور شود و  با قدرت به زندگی عادی خود بازگردید.

نور خورشید ضامن سلامت:

اگرچه در اکثر تبلیغات تور از کرم ضد آفتاب به عنوان وسایل مورد نیاز سفر یاد کرده اند با این حال اگر به سفر طبیعتگردی می روید لازم نیست همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. ویتامین دی از ویتامین های مورد نیاز بدن و ضامن سلامتی است این ویتامین در نور خورشید یافت می شود و بیشتر از طریق کف دستان و صورت جذب بدن می شود.خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید و با آرامش استراحت کنید.