سرعین تابستان و زمستان ندارد!

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  • نظرات : بدون دیدگاه

سفر به سرعین در زمستان پیست اسکی آلوارس

سرعین در استان اردبیل که سال های دور آن را سراقین، سرقین و ساری قیه نیز می نامیدند به معنای سرچشمه است.سرچشمه هایی که از سبلان جای شده است و به این سرزمین زندگی و طراوت بخشیده است.در تابستان آب و هوای آن خنک و دامنه های سبلان سبزپوش است از همین رو در فصل تابستان تور سرعین اردبیل آستارا رونق می یابد.اما باید بگوییم سفر به سرعین به همین چند صباح بهار و تابستان محدود نمی شود زمستان هم این شهر میزبان گردشگران شهرهای اطراف است.

این گردشگران  معتقدند شنا در آبگرم سرعین در فصل زمستان حال و هوای دیگری دارد.

اگر چه آب و هوای سرعین آن را به شهری تک فصلی برای سفر مبدل کرده است.

با این حال کارشناسان حوزه ی گردشگری معنقدند: سرعین تابستان و زمستان ندارد و از جاذبه های طبیعی برای جذب گردشگر در زمستان برخوردار است.

گردشگری زمستانه در سرعین

وقتی از گردشگری زمستانی صحبت به میان می آید ورزشی مشابه اسکی در ذهن بیشتر مردم نقش میبندد.

تفریحی گران قیمت که عموما افراد طبقه ی بالای درآمدی توانایی استفاده از آن را دارند. شهرهای اروپای شمالی همانند سوئیس بیشترین رونق را در جذب گردشگر در فصل زمستان داشته اند.سرعین هم دست کمی از این شهرها ندارد به شرط آنکه با مشارکت ارگان های مختلف شرایط سفر ارزان به این منطقه در فصل زمستان فراهم شود.

بزرگ ترین پیست اسکی ایران پیست اسکی آلوارس در شهر سرعین است که فرصت خوبی برای اسکی بازان و علاقه مندان به تفریح اسکی در زمستان است.شنا در فصل زمستان در چشمه های آبگرم سرعین به مراتب لذت بیشتری نسبت به فصل تابستان دارد.

متاسفانه تاکید بیش از حد به قابلیت گردشگری سرعین در تابستان سبب شده تا از جنبه های زمستانی آن استفاده لازم به عمل نیاید و تصور اکثریت بر این است که سفر به سرعین خاص فصل گرما تابستان و زمستان است.

در حال حاضر تلاش جامعه ی گردشگری ایران بر این است با تقویت جاذبه های دیدنی زمستانی سرعین سفر به آن را در کل فصول سال حفظ کنند.در راستای این امر فاز اول پیست اسکی آلوارس به همراه یک خط تله سیژ به بهره برداری رسیده است.در مرحله ی بعد یک خط تله کابین برای افراد عادی و یک خط تله کابین مخصوص اسکی بازان حرفه ای در دست ساخت است.

جشنواره های زمستانی سرعین

همچنین جشنواره های متعدد زمستانه در این شهر در حال اجرا است که خود به جذب گردشگر کمک شایانی کرده است.برگزاری دوره های ورزشی و مسابقات اسکی ، کوه نوردی و رالی در این شهر ورزشکاران و جوانان علاقه مند را به سمت خود میکشاند.

به هر شیوه تلاش تمام دست اندر کاران گردشگری در این است که سرعین را به مقصدی گردشگری برای تمام سال تبدیل کنند.این موضوع سبب می شود تا بتواند پذیرای گردشگران خارجی نیز باشد .

آژانس مهراندیشان هم به نوبه ی خود تلاش خود را برای معرفی این جاذبه ها به کار میبرد و امیدوار است شاهد رونق گردشگری در میهن عزیزمان ایران باشیم.