سرعین

 

 

سرعین شهر کوچکی در 35 کیلومتری اردبیل است.سرعین در لغت عربی به معنی سرچشمه است و به دلیل داشتن چشمه های آب معدنی مختلف این نام را بر آن نهاده اند.

همین چشمه های آب گرم است که به دلیل خاصیت درمانی و زیبایی توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است.این چشمه ها از رشته کوه سبلان سرچشمه میگیرد.

 

از جاذبه های سرعین میتوان اشاره کرد به:

پیس اسکی آلوراس

تپه باستانی آناهیتا

دهکده صخره ای کلخوران

چشمه های آب گرم

در سفر به سرعین از آستارا و گردنه حیران عبور می کنیم که خود زیبای سفر را دو چندان می کند.

تور سرعین اردبیل آستارا معمولا در قالب تور سه روزه توسط آژانس مهراندیشان اجرا میگردد.

اگر قرار است به سرعین سفر کنید بد نیست بدانید در این سفر چه جاذبه هایی در انتظار شماست؟

سرعین از شهرهای توریستی ایران به شمار می آید که در استان اردبیل واقع شده است. سرعین با داشتن چشمه های گوگردی که از دل کوه میجوشد و خواص درمانی زیادی دارد و همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب مینماید اما علاوه بر این چشمه ها به دلیل کوهستانی بودن آن و وجود دامنه های سرسبز سبلان آب و هوای خنک و پاک آن زبان زد است.

ذر ادامه به جاذبه های دیدنی سرعین میپردازیم

چشمه های آب درمانی:
در سرعین چندین مرکز آبگرم درمانی وجود دارد که با ساختن حوضچه های کوچک و بزرگ در آن و رعایت بهداشت اقدام به ارائه خدمات درمانی و تفریحی می نمایند. با خرید بلیط این مراکز می توانید از خواص این چشمه ها استفاده نمایید.

روستای آلوارس:

این روستا در غرب سرعین واقع شده است و از آنجا که در دامنه های سبلان قرار گرفته است آب و هوای بسیار خنک دارد و عشایر شاهسون دام های خود را برای چرا به این منطقه میبرند این منطقه دارای تپه های سرسبز زیادی ست. ماهی قزل آلایش طعم لدت بخشی دارد اگر در تور سرعین شرکت کنید حتما یکی از گشت های شما به این منطقه خواهد بود.

البته برای سفر به سرعین پیشنهاد میکنیم با تور گردشگری همسفر شوید. مزیت استفاده از تور اینست که علاوه بر صرف وقت کمتر علاوه بر سرعین از جاذبه های استان اردبیل چون دریاچه شورابیل و ویلا دره و از جاذبه های آستارا همچون بازارچه مرزی آستارا نیز دیدن میکنید.تور سرعین اردبیل آستارا هر ساله از خرداد تا اخر تابستان توسط آژانس مهراندیشان برگزار می شود. قیمت تور سرعین نسبت به اغلب آژانس ها و کاملا رقابتی با بهترین کیفیت خدمات ارائه می شود. همچنین میتوانید این تور را به صورت تور سرعین هوایی یا تور سرعین زمینی که از تورهای گروهیست انتخاب کنید.

تورهای مشابه تور سرعین:
تور نمک آبرود
تور شمال
تور رامسر
تور ماسوله
تور لرستان
تور رفتینگ و آفرود شهرکرد
تور جنگل ابر
تور شیراز