زمستان به کجا سفر کنیم؟

ایران کشوری چهار فصل است و در هر فصلی امکان سفر و گردشگری در آن وجود دارد فقط کافیست بدانید هر منطقه برای چه فصلی از سال مناسب است. اگر قصد سفر در زمستان را دارید با جاذبه های گردشگری ایران در این فصل بیشتر آشنا شوید تا بهتر برنامه ریزی کنید در این فصل می توانید از تور یک روزه یا چند روزه برای اوقات فراغت خود استفاده نمایید:

تور ماسوله

شمال ایران در زمستان:

اغلب گردشگران در نیمه ی اول سال به شمال سفر میکنند و در نیمه دوم سال این منطقه خلوت است و برای یک سفر آرامش بخش و زمستانه بسیار مناسب است. در حاشیه سواحل مازندران مناطقی است که محل مهاجرت پرندگان از روسیه و نقاط سردسیر کره زمین است. مناطقی همچون بهشهر و میانکاله که فرصت خوبی برای پرنده نگری است.

سرعین و اردبیل:

باور همگان بر آن است که در تابستان که آب و هوای اردبیل خنک است برای فرار از گرمای آزاردهنده تابستانی می توانند به سرعین سفر کنند. اما تصور کنید در زمستان که هوا سرد است و برف در حال باریدن، شنا در حوضچه های آبرگم سرعین چقدر میتواند لذت بخش باشید. از همین رو سفر به سرعین می تواند جزو سفرهای زمستانه شما باشد.

پیست اسکی چهار محال بختیاری:

استان چهارمحال بختیاری حوالی شهرکرد جایی است که در تابستان گردشگران زیادی را برای استفاده از تفریحات آبی و تور رفتینگ به آنجا می کشاند. اما در این منطقه پیست اسکی معروفی با نام آلوارس قرار دارد که گردشگران حرفه ای در زمینه اسکی را هر ساله زمستان راهی این منطقه میکند.

مرکز ایران:

در قسمت مرکزی ایران شهرها بیشتر گرم و خشک و بیابانی است. به همین دلیل تورهای کویرگردی در نیمه دوم سال در بخش مرکزی ایران برگزار می شود. علاقه مندان به تور کویر می توانند در زمستان به بخش های مرکزی ایران حوالی استان اصفهان و یزد و کرمان سفر کنند.

از جمله کویر های پر طرفدار ایران می توان به این چند کویر اشاره کرد:

کویر مصر: کویر مرکزی ایران در استان اصفهان و در حوالی خور و بیابانک است. این کویر مورد علاقه منجمان است آسمان آن صاف و بدون ابر است و همانطور که از آسمان کویر بر می آید ستاره هایش با چشم غیر مسلح کاملا نمایان است و چشم هر بیننده ای را به تحسین وا میدارد.

کویر مرنجاب: کویر مرنجاب دومین کویر پر طرفدار ایران است . این کویر در مسیر کاشان است و برای رسیدن به آن نیاز به طی مسافت زیاد از تهران ندارد و هیمن بزرگ ترین مزیت این کویر است. کویر مرنجاب برای برنامه ریزی تور یک روزه کویر مناسب است.

کویر شباهنگ: از زیباترین کویرها در استان یزد است. حتما پس از دیدن این کویر به محله فهادان یزد نیست بروید و حسابی در آن به گشت و گذار بپردازید محله فهادان از محله های قدیمی، بنام و تماشایی یزد است.

کویر کاراکال: این کویر نیز در نزدیکی یزد قرار دارد. کویر کاراکال زیستگاه نوعی از گربه های تیزهوش به نام کاراکال است که در قدیم به عنوان حیوان شکاری تعلیم داده می شدند. تور کویر کاراکال از تورهای زمستانی است که امکانات رفاهی در ان به نسبت خوب است و رضایت گردشگران را در پی دارد.

تور آبعلی

تور آبعلی

پیست اسکی آبعلی:

پیست اسکی آبعلی قدیمی ترین پیست اسکی است که در استان تهران قرار دارد و با شروع فصل سرما و بارش برف سفید پوش می شود و فرصت را برای تفریحات زمستانی اسکی و تویوپ سواری مهیا می سازد.

 

با شناخت روحیه ی خود می توانید انتخاب کنید کدام یک از جاذبه های گردشگری ایران برای شما مناسب است. برای سفرهای زمستانه خود همچنین می توانید از تورهای گردشگری آژانس مهراندیشان استفاده نمایید.