در سفر به مشگین شهر از کجا دیدن کنیم؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

مشگین شهر از شهرهای شمال غربی کشور و در استان آذربایجان واقع شده است.این شهر آب و هوای مطبوع و خوبی در فصل بهار و تابستان دارد و جاذبه های گردشگری بی نظیرش همچون تور سرعین گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.در گذشته باستان شناسان مشگین شهر را به خیاو می شناختند.خیاو به معنی پر از آب و درخت است.در قرن یازدهم حاکمی به نام مشگین حاکم آن شد و در زبان مردم محلی از آن پس مشگین شهر معروف گردید.

مشگین شهر ، شهر قلعه های باستانی است. چیزی که در زمان کنونی کمتر یافت می شود. در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری مشگین شهر بیشتر آشنا خواهیم کرد.اگر به سرعین سفر کردید فاصله ی زیادی با مشگین شهر ندارید پیشنهاد میکنیم حتما از آنجا دیدن نمایید:

تور مشگین شهر

کهن قلعه:

در ابتدای ورودی مشگین شهر قلعه ای تاریخی است که بر روی تپه ای طبیعی به ارتفاع ۵۰ متر ساخته شده است.مساحت آن در حدود پانزده هزار متر مربع است و ارتفاع ان به ۱۴۰۰ متر می رسد.این قلعه متعلق به دوران ساسانی است و سنگ نبشته ای به خط ساسانیان در آن وجود دارد که نام هرمزد بر آن درج شده است. از کهن قلعه ظروف سفالینه دست ساز و چرخ ساز و همچنین مفرغ هایی به دست امده است که به نظر می رسد مربوط به قومی به نام اورارتو می باشد.

تور مشگین شهر

پل معلق:

بیشتر گردشگران مشگین شهر را با پلی معلق می شناسند که بی شک از هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار میرود.این پل به طول ۳۶۵ متر و در ارتفاع ۸۰متری از سطح زمین قرار دارد و برفراز رود و پارک جنگلی ساخته شده است تا گردشگران از دیدن زیبایی و سرسبزی اطراف در ارتفاع بالا لذت ببرند.هیجان عبور از این پل و دیدن جاذبه های گردشگری اطراف آن به قدری جذاب است که در تور سرعین اردبیل آستارا زمانی را نیز به بازدید از پل معلق مشگین شهر اختصاص میدهیم تا گردشگران از این سفر رضایتمند باشند و خاطره ی خوشی برایشان به یادگار بگذاریم.

تور سرعین اردبیل آستارا مشگین شهر

قلعه قهقهه:

این قلعه بین روستای گنچویه و قره آغاج کلان قرار داردکه یکی از روستاهای اطراف مشگین شهر به شمار می آید. قلعه قهقهه از جاذبه های معروف مشگین شهر است چرا که به عنوان زندان افراد سیاسی (همچون شاهان صفوی) مورد استفاده قرار میگرفته است.این زندان در بالای تپه سنگی بنا شده است و زندان آن در بخش بدنه ی بالایی است که از سه سو به پرتگاه مشرف است.این قلعه دارای چندین برج و دیده بانی است که اغلب آن ها به صورت هشت ضلعی ساخته شده است.

شهر باستانی یری

شهر باستانی و شگفت انگیز یری:

این منطقه در فاصله ۳۵ کیلومتری از مشگین شهر قرار دارد. بیش از ۱۰۰ سنگ قبر در آن با تصویر انسان های بدون دهان به چشم میخورد که باستان شناسان قدمت آن را به هزار تا سه هزار سال قبل از میلاد مسیح (ع) میدانند.این شهر باستانی از سه بخش دژ، قوشا تپه و معبد تشکیل شده است.اگر به مشگین شهر سفر کردید حتما سری به این منطقه بزنید.

منطقه گردشگری کپز

روستای گردشگری کپز:

در مسیر اردبیل به مشگین شهر منطقه ی کپز قرار دارد که از نظر طبیعی یکی از جاذبه های گردشگری زیبای مشگین شهر به حساب می آید.آب و هوای این منطقه در بهار و پاییز برای سفر مناسب است.به طور کلی این منطقه از صخره های سرسبز ، پوشش گیاهی و حیوانی غنی برخوردار است.

چشمه های آب گرم:

اگر چه همگان سرعین را به چشمه های آب گرم می شناسند با این حال مشگین شهر نیز از این نعمت خدادادی بی بهره نیست. اگر به مشگین شهر سفر کردید و فرصت سفر به سرعین را نداشتید می توانید سری به مراکز آبدرمانی و چشمه های آب معدنی مشگین شهر بزنید.

سفر به مشگین شهر

زیبایی های طبیعی و تاریخی مشگین شهر بر همگان هویداست. آژانس مهراندیشان با سالها تجربه ی برگزاری سفرهای طبیعت گردی به شما پیشنهاد میکند به مشگین شهر سری بزنید و از یادگار عصر ساسانیان لذت ببرید.

اگر هم شرایط و امکانات سفر برایتان فراهم نیست در تور سرعین می توانید در گشت پل معلق مشگین شهر همراه گروه گردشگری اکوتور (آژانس مهراندیشان) باشید.