جنگل های انجیلی

جنگل های انجیلی

پاییز به رنگارنگیش معروف است. به اینکه در فصل پاییز طبیعت هزار رنگ می شود.اگر به دنبال مقصدی برای سفرهای پاییزی خود هستید به شما طبیعت زیبای جنگل های انجیلی را پیشنهاد میکنیم. این جنگل ها در فاصله کمی از تهران و در منطقه سواد کوه قرار دارد. درختان انجیلی نوع خاصی از درختانی است که در حاشیه جنوبی دریای خزر می روید و طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شود از همین روست که میگوییم پاییز را می توان در هزار رنگ این جنگل ها غرق شد.این جنگل مقصد تور یک روزه در پاییز است. البته این جنگل ها در چهار فصل سال تنوع رنگی دارد و جذابیت ویژه ای برای گردشگران دارد. اما از ما بپرسید میگوییم اردیبهشت تا اخر پاییز بهترین فصل سفر به این منطقه است و زیبایی این جنگل در این بازه ی زمانی به اوج می رسد.

آبشار ولیلا آبشار بسیار زیبایی در مسیر این جنگل است. هرچند ارتفاع زیادی ندارد اما به جنگل زیبایی ویژه ای افزوده است. اگر در مسیر درختان انجیلی به جنگل نوردی بپردازید در میان راه پس از طی یک شیب نسبتا تند به آبشار ولیلا می رسید.این آبشار ارتفاع زیادی ندارد اما قرار گرفتن ان در بین تپه ای با شیب ملایم امکان اسکان گردشگران در این منطقه بکر و خوش آب و هوا را فراهم کرده است از همین رو این منطقه برای سفرهای چند روزه نیز مناسب است و می توانید در اطراف این جنگل و در روستا نیز به گشت و گذار بپردازید.

این منطقه به دلیل تناژ رنگی زیبا نقاشان و عکاسان زیادی را به سمت خود میکشاند تا تصاویر بی بدیلی را ثبت کنند.نکته ی جالب در خصوص درختان انجیلی آن است که اگر چند درخت در کنار هم قرار بگیرند از قسمت تنه به یکدیگر پیوند می خورند.

در سفر به جنگل های انجیلی حتما کفش مناسب پیاده روی به همراه داشته باشید چرا که بارندگی در این منطقه ممکن است سبب سر شدن مسیر شود از کفش هایی استفاده کنید که کفی آن سر نباشد و برایتان مشکل ساز نشود.

در فصل بهار که برگ ها تجزیه نشده اند می توانید لا به لای برگ ها خزندگان و پروانه های زیادی را مشاهده  کنید البته کمتر پیش می آید که این خزندگان سمی باشند با این حال بنا بر احتیاط از تماس و لمس آن ها خوددداری کنید که احیانا سبب بیماری ها و حساسیت های پوستی نشود.

اگر قصد سفر به این منطقه را دارید در مسیر جاده فیروزکوه به پیش برانید در ابتدا به میدان شهر زیراب و ولیلا می رسید از آنجا پس از استراحت کوتاه راهی جنگل های انجیلی می شوید.