آبشار آب سفید

 

کمتر کسی ست که میداند لرستان پس از سه استان شمالی پر آب ترین مناطق کشور است.آبی که از رشته کوه های این منطقه سرچشمه میگرد گاه از دل چشمه میجوشد گاه از دره ای تنگ و باریک بیرون میتراود که آبشاری پر صلابت چون آبشار آب سفید الیگودرز را میسازد.

محدوده ی آبشار آنقدری بزرگ هست که بتوانید شب را در آنجا به صبح برسانید اما باید چادر مسافرتی و توشه راه همراه داشته باشید.

یک ساعت آخر منتهی به آبشار بسیار زیبا ، سرسبز و خنک است.سرچشمه ی آبشار، آب خنک و گوارایی ست که از تونلی در ارتفاع 52 متری کف دره بیرون می آید.

به دلیل حجم زیاد آب و سقوط از ارتفاع، قطرات آب با فشار زیاد  به صخره ها برخورد میکنند و در اثر ترکیب با هوا به شکل حباب سفید در می آیند که ازین رو اینجا را آبشار آب سفید می نامند.

این آبشار از زیباترین آبشاهای استان لرستان است که آنرا عروس آبشارهای ایران خوانده اند.

برای سفر به لرستان با آژانس مهراندیشان همراه شوید:

اینجا کلیک کنید: تور لرستان

دیگر تورهای آژانس مهراندیشان:
تور کویر مصر   تور نمک آبرود  تور ساحل و جنگل گیسوم   تور یزد   تور ماسال   تور ابیانه    تور کاشان   تور کویر مرنجاب   تور دریاچه ارواح   تور مرداب هسل   تور کویر کاراکال   تور آفرود   تور رفتینگ    تور جنگل ابر  تور سرعین   تور ماسوله    تور لرستان    تور اسالم به خلخال   تور جنگل راش   تور تنگه واشی   تور یک روزه   تور دو روزه   تور شاد